Botulotoxin

Co je to botulotoxin?

Botulotoxin A je látka uvolňující svaly, která se v medicíně úspěšně používá již mnoho let. Zvláštností této látky je, že působí přímo na příčinu vrásek - tedy na svalovou činnost. Malá dávka botulotoxinu se aplikuje do svalu, tím se dočasně přeruší nervosvalový přenos vzruchu a dojde k požadovanému svalovému uvolnění a vyhlazení vrásky. Navíc se zamezí dalšímu prohlubování vrásek. Účinek botulotoxinu není trvalý, zákrok lze bez problémů opakovat.

Každý sval v těle (a funkce potní žlázky) je schopen pohybu jen po přenosu signálu přes nervové zakončení. V nervovém zakončení se nachází signální látka (acetylcholin), která po uvolnění působí na sval a vyvolává jeho smršťování neboli kontrakci.

Botulotoxin zabrání uvolňování této látky a tím přeruší funkční spojení nervu se svalem, což zabrání aktivitě svalu nebo potní žlázy. V estetické medicíně se botulotoxin používá k vyhlazení vrásek a k terapii nadměrného pocení.

Zákrok...

Aplikace botulotoxinu je téměř bezbolestná a velmi jednoduchá. Tenkou injekční jehlou zavede lékař látku do svalu. Po zákroku je pokožka mírně zarudlá a oteklá, avšak to zhruba po hodině mizí. Po zákroku doporučujeme asi čtyři hodiny si nelehat a nepředklánět hlavu. Zhruba dva dny doporučujeme dodržovat klidový režim - např. nechodit do sauny, do solária, vyhýbat se intenzivnímu sportování. Jinak se můžete věnovat běžným činnostem.

Kontraindikace...

Zákrok není vhodný pro gravidní a kojící ženy, prokázané alergiky na botulotoxin, klienty s akutními infekcemi nebo při poruchách neuromuskulárního přenosu a periferních neuropatiích.

Výsledek...

Výsledek zákroku se projeví již za dva až pět dní, po čtrnácti dnech je účinek optimální. Vrásky jsou vyhlazené a pleť vypnutá.  Účinek je dočasný - 3 až 6 měsíců. Při opakované aplikaci se efekt prodlužuje.

Vytisknout stránku Vytisknout stránku
Webdesign Michal Škrabálek   CalmCube2 CMS
Vytisknout stránkuMapa stránek© 2024 Pomáháme kůži. Počet návštěv: 486138 (8819)